\
اخبار و مقالات

انواع محصولات فولادی

انواع محصولات فولادی

در این مقاله قصدمون اینه که محصولات فولادی رو توضیح بدیم .

محصولات فولادی بر اساس مراحل ساخت به سه دسته اصلی تقسیم میشوند:

 

1-محصولات خام  Crude products

2-محصولات نیمه تمام semi-finished product

3-محصولات تمام شده و محصولات نهایی finished product

 

فولاد | محصولات فولادی

فولاد مذاب: به فولاد در حالت مذاب برای ریخته گری گفته می شود.و به صورت زیر تفکیک می شود:

1-فولاد مذاب جهت ریخته گری در قالب شمش (شمش ریزی) یا ریخته گری پیوسته

2-فولاد مذاب جهت ریخته گری برای تولید قطعه(شکل ریزی)

 

شمش: طول این محصول کمتر از دو متر است و ابعاد آن برای حمل و نقل فولاد و انبار کردن آن بهینه شده است.شکل سطح مقطع عرضی آن ذوزنقه شکل است. شمش های فولادی مورد استفاده مستقیم نداشته بلکه پس از انجام عملیات بعدی نظیر کار مکانیکی(نورد،کوبش و ..) به محصولات نیمه تمام نظیر ورق ،نبشی،سپری، تیراهن و قطعات مهندسی تبدیل میگردند.

دسته بندی شمش ها بر اساس نحوه تولید به دو دسته ی شمش فابریک و شمش ریختگی تقسیم می شود.

 

فولاد | انواع فولاد

 

1-شمشال یا بیلت (Billet)

از فراورده های میانی نورد فولاد است که سطح مقطع آن کوچکتر از 230 سانتیمتر مربع است. بیلت بر خلاف شمش طویل است و سطح مقطع آن دایره یا مربعی می باشد.بیلت از طریق ریخته گری مستقیم، اکستروژن(بیرون رانی) و یا از طریق نورد گرم شمش به دست می آید. از بیلت بیشتر برای تولید میلگرد و سیم استفاده می شود.

2-شمشه یا بلوم Bloom

اگر سطح مقطع بیلت بیش از 230 سانتی متر مربع باشد آن را بلوم می نامند و به همین دلیل معمولا این دو کالا را در یک دسته (بلوم و بیلت) جای می دهند. از بلوم برای ساخت ریل ، تیراهن، قوطی و ... استفاده می شود.

 

3-تختال، سلب یا اسلب Slab

قطعه ای مکعب مستطیل از محصولات تخت نیمه تمام فولادی که ضخامت آنها برابریا بزرگتر از 50 میلیمتر و نسبت پهنا به ضخامت آنها مساوی یا بزرگتر از 2 باشد.

 

4-تسمه های ضخیم Sheet bars

محصولات نیمه تمام تخت که پهنای آنها مساوی یا بزرگتر از 150 میلیمتر و ضخامت آنها بزرگتر از 6 میلیمتر و کمتر از 50 میلیمتر باشد.

 

5- گرده یا پولکی ها برای مقاطع Blanks for sections

محصولات نیمه تمام برای ساخت مقاطع که برای این منظور از پیش شکل داده شده اند. سطح مقطع این محصولات عموما بزرگتر از 2500 میلیمتر مربع می باشد.

 

6-محصولات نیمه تمام برای تولید لوله های بدون درز:

مقطع این محصولات ممکن است گرد، مربع، مستطیل و یا چند ضلعی باشد .

 

 

فولاد و انواع آن

محصولاتی که عموما به وسیله نورد تولید شده و به طور طبیعی کار گرم اضافه ای روی آنها انجام نمی شود. سطح مقطع آنها در سراسر طول یکسان می باشد.محصولات تمام شده بر اساس اشکال و ابعاد بصورت زیر طبقه بندی می شوند:

الف) محصولات طویل

ب)مفتول

ج)ریل راه آهن

د) سپرهای فولادی

ه) محصولات تخت

 

همچنین محصولات تمام شده بر اساس مراحل ساخت به صورت زیر طبقه بندی می شوند:

1-محصولات تمام شده و محصولات نهایی گرم نوردیده: محصولاتی که به طریق نورد گرم از محصولات نیمه تمام و به ندرت از محصولات خام تولید می شوند.

2-محصولات تمام شده و محصولات نهایی سرد نوردیده: محصولاتی که از طریق نورد سرد محصولات گرم نوردیده تمام شده تولید می شوند.

 

از دیگر زیر مجموعه های محصولات فولادی ورق گالوانیزه است که بیس آن ورق فولادی است که پوششی از فلز روی ،در دو طرف ورق(در سطوح داخلی و خارجی) به منظور محافظت آن در برابر زنگ زدگی، داشته باشد. تولید ورق گالوانیزه به عنوان یکی از روش های موثر و اقتصادی حفاظت از خوردگی ورق مطرح بوده و در صنایع مختلف استفاده می گردد.

به عنوان مثال صنایع ماشین سازی، خودرو سازی، لوازم خانگی و ساختمانی و صنایع فلزی به صورت گسترده ای از ورق گالوانیزه استفاده می نمایند.

 

ورق فولادی

الف) روش الکترولیت یا سرد:

این روش به این صورت است که میتوان از طریق الکترولیز نمکهای روی در داخل یک محلول آبی، ورق های کویل شده یا کویل نشده را پوشش داد. اصل این روش با استفاده از الکترولیت اسیدی نیز انجام می شود. در این روش ورق گالوانیزه به وسیله رسوب الکترولیتی فلز روی بروی ورق فولادی تولید می شود. همچنین ضخامت لایه روی ایجاد شده کمتر از ضخامت لایه پوشش روی در حالت غوطه وری گرم می باشد.

 

 

ب) روش غوطه وری گرم

مزیت این روش گالوانیزه به روش های دیگر مقرون بصرفه تر بودن، امکان ایجاد ضخامت های بالای پوشش، استحکام بالا و چسبندگی مناسب پوشش گالوانیزه به فولاد پایه می باشد.

کلاف های ورودی از خطوط نورد سرد در ابتدای خط گالوانیزه به یکدیگر جوش خورده و به صورت یک نوار پیوسته شارژ خط می شوند. در قسمت شستشوی سطح ورق توسط چربی زدایی با مواد قلیایی، برس زنی و شستشو با آب گرم تمیز شده و سپس با هوای داغ خشک می شود. سپس کلاف تمیز شده وارد کوره های آنیل با اتمسفر محافظ می شود.ورق سه مرحله پیش گرم، پس از پیش گرم و پس از گرم کردن و هم دمایی متناسب با کاربرد محصول آنیل شده و توسط سیستم خنک کننده، دمای ان برای ورود به حمام مذاب روی توسط جت هوا ضخامت پوشش تنظیم می شود. با دمش هوا دمای ورق را تا حدودی کاهش داده و پس از پاشش آب ورق وارد مخزن آب سرد شده و به دمای محیط می رسد. پس از این مرحله با دمش هوای گرم ورق کاملا خشک می شود. شایان ذکر است ضخامت پوشش ورق توسط دستگاه ضحامت سنج کنترل شده صافی سطح و زبری دلخواه توسط نورد پوسته ای روی ورق اعمال می گردد.

به منظور جلوگیری از شوره زدن ورق گالوانیزه حین نگهداری در انبار عملیات کروماته روی آن انجام می شود یعنی لایه نازکی از محلول های حاوی کروم روی سطح ورق نشانده شده و خشک می گردد. پس از بازرسی ورق در صورت نیاز مشتری روغن محافظ توسط دستگاه روغن کاری الکترواستاتیک بر سطح ورق پاشیده می شود. کلاف گالوانیزه تولیدی پس از بسته بندی به بازار عرضه می گردد.

 

مشخصات سطح گالوانیزه:

 ترکیب سه فاکتور سختی ، چکش خواری و چسبندگی منجر به مقاومت عالی پوشش در برابر خوردگی یا خراش می شود.

ورق گالوانیزه با کیفیت معمولی: برای ساخت و ساز عمومی و استفاده به صورت تخت، خم شده و دیگر اشکال مناسب می باشد.

 

ورق گالوانیزه با کیفیت کششی:

 برای کشش و فرمدهی شدید مناسب می باشد.

 

ورق گالوانیزه سازه ای:

 این محصول برای مواردی که مقاومت در برابر خوردگی از اهمیت بالایی برخوردار است کاربرد دارد.

 

ما رو در ادامه مقالات همراهی کنید با توضیحاتی بیشتر درباره دنیای فولاد...

برای این پست هیچ نظری ثبت نشده است !

ارسال نظر